Hasło
sfochowany
Definicja
Jako sfochowaną określa się potocznie,  ekspresywnie,  z odcieniem dezaprobaty osobę, która często okazuje niezadowolenie i się obraża.
Przykłady użycia
[...] to gracz bardzo dobry, ale wiecznie sfochowany i obrażony na świat. Ciągle mu coś nie pasuje, wciąż coś jest nie tak, a to przekłada się na resztę zespołu. (Żródło)

Nieogolony, niewyspany, niewesoły, za to cyniczny, sfochowany, sfrustrowany, zdziwiony i wiecznie niezadowolony. Powinien się uśmiechać, ale jeśli to robi, to przez łzy. (Źródło)

To nic, że ledwo żywy pędzisz z pracy sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę łamiąc wszystkie przepisy, by do sfochowanej żony jak najprędzej wrócić. Ona i tak przywita cię rozjuszonym: GDZIE BYŁEŚ?!!!! (Źródło)

Dobra, ja nie jestem żoną idealną. O matko – do idealności naprawdę wiele mi brakuje. Potrafię być wredną suką, czepliwą krową, sfochowaną księżniczką. Wiem, gdzie włożyć szpilkę, by zabolało […]. (Źródło)

Jedyną uniwersalną radą jest, aby starannie dobierać słowa kierowane do sfochowanej kobiety. „Nigdy bowiem nie wiesz, które z nich spowoduje eksplozję i nieodwracalnego w skutkach megafocha grożącego zesłaniem na kanapę na co najmniej tydzień”. (Źródło)
Odsyłacze
Hasło zgłoszone
1 czerwca 2021
Hasło opublikowane
11 czerwca 2021
Zgłoszenie hasła
Katarzyna Kłosińska
Opracowanie hasła
Katarzyna Kłosińska
Informacja graficzna w Google
Informacja frekwencyjna w google