Hasło
fochować się
Definicja
Potocznie, ekspresywnie, z odcieniem dezaprobaty mówimy, że ktoś się fochuje (a także: fochuje, focha się, foszy się lub strzela focha), jeśli w nieco przesadzony sposób pokazuje, że jest na kogoś obrażony i z czegoś niezadowolony.
Przykłady użycia
Gdy będę się na niego fochowała i zrobię mu awanturę, to zmięknie i dostanę do co chcę! (Źródło)

Ja mojej dziewczynie jak się fochowała mówiłem, że "ale seksownie wyglądasz jak się denerwujesz. Mam ochotę się z Tobą bzykać na dywanie". Zawsze się śmiała po tym. Albo szedłem do sklepu po jej ulubioną czekoladę i jej dawałem to mnie zaraz przytulała i nie chciała puścić. (Źródło)

Trener Skowronek do tego stopnia potrafił zmobilizować młodych piłkarzy, że Patryk Klimala w rundzie jesiennej wylądował na trybunach. Potem pokazał ogromny charakter, nie fochował się, wziął się do pracy, no i wywalczył miejsce w podstawowej składzie, by potem wiosną strzelać dużo goli. (Źródło)

[...] główna bohaterka była rozkapryszona panną z wyimaginowanymi problemami ale życie samo podsunęło jej królewicza z bajki, na którego ciągle się fochowała o pierdoły. (Źródło)

Przyczyn pojawienia się męskiego focha może być wiele. Ilu mężczyzn, tyle przyczyn, ponieważ każdy pan fochuje się z innego powodu. Kobiety mają PMS i dzięki temu mogą zwalić winę za swoje humory na comiesięczną batalię z fizjologią. (Źródło)
Odsyłacze
Hasło zgłoszone
9 czerwca 2021
Hasło opublikowane
10 czerwca 2021
Zgłoszenie hasła
Katarzyna Kłosińska
Opracowanie hasła
Katarzyna Kłosińska
Informacja graficzna w Google
Informacja frekwencyjna w google