Hasło
foszasty
Definicja
Jako foszastą (a także fosiastą) określa się potocznie, ekspresywnie, odcieniem dezaprobaty osobę, która często się obraża, okazuje swoje niezadowolenie i którą trudno zadowolić.
Przykłady użycia
Ja wkurwiona na mojego, dwa dni chodzil foszasty, jakis dzisny, pytalam.o co chodai, a ten nic [...]. (Źródło)

Jeśli Ci zależy to teraz Ty zaproponuj spotkanie. Jeśli odmówi to facet foszasty jest i tyle... i wtedy daj sobie z nim spokój. (Źródło)

"odeszla mi ochota".... dobra rada: kolego, spie**aj, gdzie pieprz rosnie od takiej foszastej/pokreconej panny. Podziekujesz po latach  (Źródło)

[...] w wieku 10lt zdecydowanie nie potrzebowałam opiekunki. Jestem w stanie zrozumieć, że takiemu dziecku trzeba no odgrzać obiad czy zaprowadzić/przyprowadzić ze szkoły w szczególnych wypadkach, ale żeby foszastej pannicy trzeba było zapewniać opiekunkę, która ma jej wymyślać zajęcia? We łbie mi się nie mieści... (Źródło)

[...] ma paskudny charakter- jest obrażalski i foszasty. Ostatnio nie dość, że znów ma focha od kilku dni to jeszcze mamie dokucza- nic nie umiesz, źle gotujesz, źle rządzisz się pieniędzmi, radź sobie sama itp. (Źródło)
Odsyłacze
Hasło zgłoszone
1 czerwca 2020
Hasło opublikowane
11 czerwca 2021
Zgłoszenie hasła
Katarzyna Kłosińska
Opracowanie hasła
Katarzyna Kłosińska
Informacja graficzna w Google
Informacja frekwencyjna w google