Hasło
ofochany
Definicja
Jako ofochaną (a także zafochaną) określa się potocznie, ekspresywnie, z odcieniem dezaprobaty osobę, która się obraziła, jest z czegoś niezadowolona i bardzo wyraźnie to okazuje.
Przykłady użycia
Strzeliła focha, nie odzywa się już 5 dni. Ostentacyjnie wywraca oczami na wszystko, co do niej mowię (próbowałam załagodzić sytuację trzykrotnie ale mnie olała), wzdycha kiedy musi coś odpowiedzieć, jest ewidentnie ofochana. (Źródło)

Tankuję gaz przy autostradzie. Kwota na dystrybutorze 49,96. […] Podchodzę do kasy i mówię: -gaz na paragon. I słyszę- 50zl proszę. No to mówię. -ale tam było mniej niż 50zl. Kasjer spojrzał na mnie jakbym mu co najmniej buchnęła kubek z półki i mówi -ale to tylko 4 grosze. No to ja na to, żeby policzył równe 49zl. A ten do mnie ,że tak nie może bo miałby manko. Nie byłabym sobą gdybym nie powiedziała jak sobie poradzi z superatą 4 grosze, wszak superata gorsza jak manko. Ofochany wydał resztę i nic nie powiedział. (Źródło)

wszystkie osoby są tam bardzo miłe poza jedną w rejestracji która jest wiecznie ofochana (Źródło)

Rodzina to ja, żona i ofochana nastolatka, więc fajnie byłoby, gdyby znalazła sobie towarzystwo, bo nie zniesiemy tego […] (Źródło)
Odsyłacze
Hasło zgłoszone
3 czerwca 2021
Hasło opublikowane
11 czerwca 2021
Zgłoszenie hasła
Katarzyna Kłosińska
Opracowanie hasła
Katarzyna Kłosińska
Informacja graficzna w Google
Informacja frekwencyjna w google