Hasło
fochowanie
Definicja
 Fochowanie to inaczej fochowanie się (oraz fochanie się).
Przykłady użycia
Jakiekolwiek byłyby motywy „fochowania”, takie zachowania praktycznie nigdy nie przynoszą oczekiwanego rezultatu. On nie przeprasza, nie kładzie się na ziemi w pozycji krzyżowej, a ona pozostaje sama ze swoją złością. (Źródło)

Z raportu jednoznacznie wynika, że uwielbiamy się obrażać, a fochowanie to naszym zdaniem najlepszy sposób na zwrócenie na siebie uwagi mężczyzny oraz manipulowanie nim. Większość ankietowanych kobiet potwierdza nawet z radością, że sprawia im to przyjemność i nie widzą nic złego w regularnym dąsaniu się na swojego faceta. - Foch to rzecz naturalna dla każdej kobiety, dlaczego miałabym się tego wstydzić? – twierdzi Anita, 28-letnia prawniczka. (Źródło)

Czy obrażanie się coś daje? Pozwala wyciszyć emocje. Przynajmniej w teorii, bo w praktyce wiele osób „buzuje” jeszcze bardziej, oddalając w czasie jedynie moment konfrontacji. Niektórzy jednak potrzebują tego czasu, by się wyciszyć, nieco uspokoić. Jedno jest pewne – czas fochowania, znaczących spojrzeń, fuknięć, czasami jest trudny do uniknięcia, jednak w praktyce niewiele daje. I tak prędzej czy później trzeba porozmawiać. A dlaczego nie wcześniej, oszczędzając sobie przykrości? (Źródło)
Odsyłacze
Hasło zgłoszone
1 czerwca 2020
Hasło opublikowane
11 czerwca 2021
Zgłoszenie hasła
Katarzyna Kłosińska
Opracowanie hasła
Katarzyna Kłosińska
Informacja graficzna w Google
Informacja frekwencyjna w google