Hasło
follow za follow
Definicja
Ludzie interesujący się mediami społecznościowymi jako follow za follow (a także: f4f) określają sposób, w który osoby prowadzące profile próbują pozyskać jak największą liczbę followersów. Polega on na tym, że składa się swego rodzaju ofertę: jeśli ty zaczniesz mnie obserwować (czyli dasz mi follow), to ja odwdzięczę ci się tym samym.
Przykłady użycia
Zawsze lubiłam świat Instagrama – tablicę pełną inspiracji zamkniętych w kwadratowych kadrach. I nigdy nie lubiłam follow za follow, sztucznego pozyskiwania fanów, którym szczyciły się podejrzane konta […] Obserwowałam tych, których chciałam, ludzi inspiratorów, którzy dostarczali mi piękne treści. Nie obserwowałam ludzi – znajomych, których wypadało lubić i nie odwdzięczałam się follow za follow. (Źródło)

Follow za follow też nie ma sensu. Ty nic nikomu nie wisisz. To, że ktoś Cię zaobserwował, wcale nie oznacza, że musisz mu się odwdzięczyć. (Źródło)

Co uczynić aby mieć sporo Obserwujących?

Sposobów jest sporo od takich jak wymiana follow za follow, czy serwisy które umożliwiają takie działania jak i kupowanie zainteresowanych. Na czym polega wymiana followersów? Otóż metoda jest bardzo szybka wystarczy że po zdjęciem innych osób w komentarzu napiszesz "F4f" lub "Follow za Follow" i gość będzie miał świadomość ze chodzi Ci właśnie o zdobywanie followersów na instagramie. Dzięki takim sztuczkom łatwo i stosunkowo szybko możesz pozyskać bardzo dużo gromadę interesujacych obserwujących. (Źródło)

[…] ciekawym sposobem na pozyskanie obserwacji jest follow za follow. Jest to jednak metoda, którą należy stosować z umiarem. Jeśli zaczniesz obserwować zbyt wiele osób naraz, Instagram może zablokować ci konto. Nie warto też obserwować zbyt dużej ilości użytkowników – konta, które obserwują po 5000- 7000 osób wyglądają na spamerskie i mogą odpychać innych. Najlepiej jest znaleźć podobnych do siebie użytkowników i razem zbudować swoją małą społeczność – wzajemnie się obserwować, polubiać posty i pisać komentarze. Dzięki temu na twoim koncie zawsze coś się będzie działo. (Źródło)

Dlaczego w takim razie coraz więcej użytkowników mediów społecznościach chce stać się „popularnym” i dąży do jak największej ilości obserwujących na Instagramie i Snapchacie? Dlaczego coraz łatwiej znaleźć komentarz „oddaje” lub „follow za follow” pod zdjęciem jakieś znanej postaci, niż konstruktywny komentarz odnoszący się do posta? (Źródło)

folow za folow
Dobijemy 700 obs pls❤️🤷‍♂️?

Dziękuje za 600 obs wow ❤️❤️❤️ lecimy po 700 (Źródło)

Ban za ban jest nowe folloł za folloł (Źródło)


Foloł za foloł, lajk z lajk i oddaje z powiadomień (Źródło)


 
Odsyłacze
Informacja o rodzimości/obcości jednostki
Fraza follow za follow jest kalką, dlatego została oznaczona dwoma tagami (ma obcą strukturę i rodzime wypełnienie).
Informacja o pochodzeniu jednostki
Źródłem frazy jest angielski frazeologizm follow for follow, który przeszedł do polszczyzny w niezmienionym znaczeniu.
Warianty
Wymowa
[foloł za foloł]
Hasło zgłoszone
15 października 2022
Hasło opublikowane
31 października 2022
Hasło zaktualizowane
23 sierpnia 2023
Zgłoszenie hasła
Katarzyna Kłosińska
Opracowanie hasła
Katarzyna Kłosińska
Aktualizacja hasła
Katarzyna Kłosińska
Informacja graficzna w Google
Informacja frekwencyjna w google