Hasło
ptasiarski
Definicja
Ptasiarski to taki, który dotyczy ptasiarstwa lub ptasiarza.
Przykłady użycia
Oprócz wymienionych wyżej „pospoliciaków”, przy odrobinie ptasiarskiego szczęścia, tzn. kiedy znajdziemy się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie, możemy trafić, może, nie na rarytasy, czytaj „komisy”, ale na pewno na rzadkości takie jak bielaczek, bernikla białolica, czy drugoroczny samczyk kobczyka. (Źródło)

Wszystko za sprawą obozu ornitologicznego, jaki odbywa się na zbiorniku Jeziorsko. Od 12 lat tam zaglądam pod koniec sierpnia by chłonąć ptasiarską atmosferę, a jednocześnie wykorzystuję ten czas, żeby porobić trochę zdjęć. (Źródło)

Emocje związane z ptasiarskimi przygodami z zapieluchowaną ekipą to radość, zachwyt, zdziwienie... Mi również się udzielają, wszak wszyscy wiemy, że birdwatching, to nie tylko ptaki, ale i ludzie. Każdemu życzę takiego towarzystwa!! (Źródło)

Dwudziestu ptasiarzy, przyrodników i fotografików z całej Polski spotka się w atmosferze nadmorskich obserwacji wędrówek ptaków. (…) Do zobaczenia na ptasiarskim szlaku! (Źródło)

Dolina Baryczy jest jedną z najważniejszych ostoi ptaków w Polsce; jej ranga jest również ważna w skali Europy. (…) To wszystko sprawia, iż kraina nad Baryczą jest idealnym miejscem do przeżycia ptasiarskiej przygody. (Źródło)
Odsyłacze
por. ptasiarka
Hasło zgłoszone
30 października 2021
Hasło opublikowane
30 października 2021
Zgłoszenie hasła
Barbara Pędzich
Opracowanie hasła
Barbara Pędzich
Informacja graficzna w Google
Informacja frekwencyjna w google