Hasło
fochowanie się
Definicja
Fochowaniem się (a także fochowaniem i fochaniem się) określa się potocznie,  ekspresywnie, z odcieniem dezaprobaty czyjeś zachowanie polegające na okazywaniu, że jest się niezadowolonym i obrażonym.
Przykłady użycia
Nie uznaję fochowania się; rozumiem pokłócić się i pogniewać przez jakiś czas, ale fochowanie się to dziecinada (Źródło)

Osobiście uważam, że fochowanie się to strata czasu i świadczy o nie dojrzałości. Natomiast od jakiegoś czasu obserwuję z niezwykłym zainteresowaniem tzw. focha u mężczyzn. Przyglądam się i nie wierzę własnym oczom, a czasem i uszom. Jak to możliwe, że mężczyzna może się obrazić lub mieć focha? Rozumiem, że mężczyzna może się wkurzyć, może dać drugiemu facetowi w gębę, ale litości nie może mieć focha, ani się obrażać! (Źródło)

Fochowanie się”, obrażanie, odwracanie głowy, a na koniec zdanie „domyśl się!”. Znacie to? Takie zachowanie typowe jest dla małych dzieci, a nie dorosłych osób. Jeśli chcecie by traktowano was poważnie, rozwiązujcie swoje problemy. Nie zamiatajcie ich pod dywan, ponieważ będą się tylko nawarstwiały. Jeśli jakieś zachowanie partnera lub partnerki jest w twoim mniemaniu nieodpowiednie, wyraź konstruktywną krytykę. Bez obrażania się na drugą stronę. (Źródło)
Odsyłacze
Hasło zgłoszone
1 czerwca 2020
Hasło opublikowane
11 czerwca 2021
Zgłoszenie hasła
Katarzyna Kłosińska
Opracowanie hasła
Katarzyna Kłosińska
Informacja graficzna w Google
Informacja frekwencyjna w google