Hasło
aseks
Definicja
Ludzie interesujący się problematyką związaną z seksualnością nazywają potocznie aseksem (a także asem) osobę aseksualną, nieodczuwającą pociągu seksualnego, niemającą potrzeb seksualnych. Bardziej oficjalna nazwa takiej osoby to aseksualista, a potoczna to aseksualny.
Przykłady użycia
Życie z aseksem Z moim facetem jestem trzy lata. Przez pierwsze trzy miesiące czułam ze wszystko gra, na każdej płaszczyźnie. Zdecydowaliśmy się dość szybko razem zamieszkać i okazało się, ze on nie jest wcale zainteresowany seksem. (Źródło)

Idealnym rozwiązaniem jest sytuacja, w której obie strony mają takie same preferencje łóżkowe. Po to istnieją fora, na których aseks szuka aseksa. (Źródło)

Potrafi mi się spodobać np. aktor - ale głównie ze względu na osobowość, którą zaprezentował w roli/w wywiadach itp. Dopiero wtedy staje się faktycznie naprawdę atrakcyjny fizycznie (w kategoriach estetycznych) i odczuwam pociąg romantyczny. Ale czy to faktycznie wyklucza mnie z grupy stuprocentowych aseksów? Jakoś tego nie czuję. Nadal nie odczuwam pociągu seksualnego ani trochę. (Źródło)

Dla nich seks jest przereklamowany. Aseksi czwartą orientacją? (Źródło)

Nie chcę być całe życie gwałcona, dlatego szukam geja na męża. Dlaczego? Bo jestem aseksem.  (Źródło)
Informacja gramatyczna
M. lmn. aseksy a. aseksi
Odsyłacze
Hasło zgłoszone
2 czerwca 2021
Hasło opublikowane
6 czerwca 2021
Zgłoszenie hasła
Katarzyna Kłosińska
Opracowanie hasła
Katarzyna Kłosińska
Informacja graficzna w Google
Informacja frekwencyjna w google