Hasło
birdwatcherka
Definicja
Birdwatcherka (podobnie jak ptakolubka) to rzadziej spotykany odpowiednik słowa ptasiarka. Określenie używane głównie przez osoby interesujące się obserwowaniem ptaków.
Przykłady użycia
Spotkać tam można ptasie rarytasy, na widok których każdy rasowy ptakolub i ptakolubka drżą z podniecenia.  Dostałem właśnie zdjęcia, jakie tam w ostatnią kwietniową sobotę roku bieżącego zaprzyjaźniona birdwatcherka uczyniła. (Źródło)

Natomiast wybór miejsca okazał się dobry dla ogólnych wrażeń przyrodniczych - obserwujemy liczne szpaki jednobarwne i chwastówki, parę pokrzewek aksamitnych i wierzbówek, dwadzieścia flamingów różowych, szczudłaki, sieweczkę morską, kuliki wielkie, czaple złotawe i polującego kaniuka. Na szczęście, z pomocą poznanej na miejscu lokalnej birdwatcherki (pozdrawiamy!), która znajduje majny czubate dwa kilometry dalej i przyjeżdża nam to zakomunikować (!) realizujemy główny cel portugalskiej wycieczki. (Źródło)

Był nieopierzony, nie potrafił latać, dziobać, no, nic nie potrafił. Znajomi, którzy przynieśli jej małego dzwońca (musiał wypaść z gniazda), uznali, że skoro Dominika jest birdwatcherką, będzie wiedziała, jak się nim zaopiekować. (Źródło)

Ich formuła to zbiór kilkudziesięciu kilkuminutowych opowieści, przenoszących nas do świata przestworzy, gdzie przewodnikami są profesor z Uniwersytetu Wrocławskiego Tadeusz Stawarczyk oraz para ptasich pasjonatów: ornitolog Artur Adamski i „birdwatcherka” Katarzyna Karwat. (Źródło)
Wymowa
[berdłoczerka]
Odsyłacze
Hasło zgłoszone
20 lutego 2022
Hasło opublikowane
20 lutego 2022
Zgłoszenie hasła
Barbara Pędzich
Opracowanie hasła
Barbara Pędzich
Informacja graficzna w Google
Informacja frekwencyjna w google