„Hola, hola! To nonsens, żeby nazwę Grzegrzółek, wsi położonej w Warmińsko-Mazurskiem, pisać inaczej niż i tak megatrudne słowo gżegżółka” … – a przecież zamiast narzekać na zasady ortografii, lepiej się z nimi zmierzyć!

Gorąco zachęcamy studentów, doktorantów i pracowników UW do udziału w III Dyktandzie Uniwersytetu Warszawskiego. Odbędzie się ono 24 listopada 2022 roku o godz. 18.00 (online). Autorzy trzech najlepszych prac otrzymają statuetki, a na zwycięzcę czeka tytuł Uniwersyteckiego Mistrza Ortografii 2022.

Aby wziąć udział w dyktandzie, należy się zapoznać z regulaminem, a następnie wypełnić formularz zgłoszeniowy (rejestracja od 7 listopada od godz. 8.00 do 20 listopada do godz. 23.59).

A jeśli chcą się Państwo rozgrzać przed dyktandem, zapraszamy na nasze konta w mediach społecznościowych. Tam codziennie (do ostatniego dnia rejestracji) będziemy publikować minizagadki ortograficzne. TYLKO DLA ODWAŻNYCH! 

Czy chcą Państwo śledzić dyktando? Zapraszamy.       

Tekst dyktanda można przeczytać tutaj

Zapraszamy do lektury porad ortograficznych związanych z tegorocznym dyktandem!
Gratulujemy!

Znamy już zwycięzców III Dyktanda Uniwersytetu Warszawskiego! Są to: dr Małgorzata Jabłońska  (otrzymuje tytuł Uniwersyteckiego Mistrza Ortografii 2022), Franciszek Łysek, Krzysztof Mirowski (Uniwersyteccy Wicemistrzowie Ortografii 2022).