Rozdrażniony eksprestidigitator zżymał się, że to arcyniedorzeczne i ultraniesprawiedliwe, żeby mikołajki i andrzejki pisać małą literą, a Barbórka – wielką… A przecież zamiast narzekać na zasady ortografii, lepiej się z nimi zmierzyć!

Gorąco zachęcamy studentów, doktorantów i pracowników UW do udziału w II Dyktandzie Uniwersytetu Warszawskiego. Odbędzie się ono 25 listopada 2021 roku o godz. 15.00 (online). Autorzy trzech najlepszych prac otrzymają statuetki, a na zwycięzcę czeka tytuł Uniwersyteckiego Mistrza Ortografii 2021.

Aby wziąć udział w dyktandzie, należy się zapoznać z regulaminem, a następnie wypełnić formularz zgłoszeniowy (rejestracja od 8 listopada od godz. 8.00 do 21 listopada do godz. 23.59).

A jeśli chcą się Państwo rozgrzać przed dyktandem, zapraszamy na nasze konta w mediach społecznościowych. Tam codziennie (do ostatniego dnia rejestracji) będziemy publikować minizagadki ortograficzne. TYLKO DLA ODWAŻNYCH! 😉

***

Państwo pytają, my odpowiadamy: tak, można wydłużyć zapisy. Tak, zrobiliśmy to 🙂 Każdy chętny, by stanąć w szranki i powalczyć o tytuł Uniwersyteckiego Mistrza Ortografii, zyskał jeszcze kilka dni na rejestrację. Pod linkiem powyżej znajduje się aktualna wersja regulaminu (z wydłużoną datą rejestracji – par. 2 punkt 3).

Zapraszamy!

Czy chcą Państwo śledzić dyktando? Zapraszamy.

Tekst dyktanda można przeczytać tutaj.

Czekając na wyniki dyktanda, mogą się Państwo zapoznać z tegorocznymi poradami ortograficznymi.

Gratulujemy!

Znamy już zwycięzców II Dyktanda Uniwersytetu Warszawskiego! Są to: Adam Biniszewski (Uniwersytecki Mistrz Ortografii 2021), Katarzyna Bugaj, Aleksander Augustyniak (Uniwersyteccy Wicemistrzowie Ortografii 2021).