Hasło
mięsarianizm
Definicja
Niektóre osoby, zwłaszcza wegetarianie lub weganie (choć czasem także osoby jedzące mięso), mięsarianizmem nazywają sposób odżywiania się typowy dla mięsarian. Słowo niekiedy używane żartobliwie.
Przykłady użycia
Jedzenie ośmiornic jest najbardziej nieetyczną formą mięsarianizmu :-( Żremy* coś o czym nie mamy pojęcia. One są niezwykłe.… (Źródło)

Przy całym moim mięsarianizmie jestem w stanie zrozumieć wegetarian, którzy nie mają czego zjeść w znaczącej części polskich lokali. Gdybym musiał walczyć o to, żeby moc w barze zjeść mięso to świat byłby smutnym miejscem - mówi Michał Górecki, mięsarianin, bloger i przedsiębiorca. (Źródło)

Od pewnego czasu cisza na blogu, Głodomor siedzi cicho i nic nie pisze. Nie znaczy to że umarł z głodu, albo wrócił do mięsarianizmu (…). Mój styl życia cały czas kręci się wokół weganizmu i roślin, ale jakby kto pytał to formalnie nie jest w 100% wegański, tzn. że moja dieta jest w 99% roślinna. (Źródło)

Oto fartuszek kuchenny dedykowany wszystkim wielbicielom mięsa. Z nim możesz zostać dyktatorem mody grillowej, lansować słoną chrupkość do śniadania i czynnie angażować się w piramidę żywienia w oparciu o mięsarianizm. (Źródło)

Amerykańscy naukowcy udowodnili że wszystkie osoby które zaraziły się #koronawirus spożywały rośliny. Od dawna ostrzegam że rośliny są nie zdrowe, a teraz okazało się, że również niebezpieczne dla życia. Jedyną szansą dla ludzkości jest mięsarianizm. (Źródło)

 
Odsyłacze
Hasło zgłoszone
6 czerwca 2021
Hasło opublikowane
20 czerwca 2021
Zgłoszenie hasła
Barbara Pędzich
Opracowanie hasła
Barbara Pędzich
Informacja graficzna w Google
Informacja frekwencyjna w google