Hasło
metoda MLH
Definicja
Niektórzy ludzie mówią żartobliwie o ubraniu, że zostało wyprane, uprane, potraktowane itp. metodą MLH, że zostało poddane metodzie MLH itp., jeśli w wyniku prania w zbyt wysokiej temperaturze skurczyło się tak bardzo, że nie nadaje się do noszenia przez osobę, dla której było przeznaczone.  Metoda MLH to żartobliwe określenie takiego sposobu prania. Wyrażenie używane przede wszystkim przez obserwatorów profilu instagramowego Make Life Harder.
Przykłady użycia
Jaka była Wasza najbardziej spektakularna porażka w praniu? I czyja to była wina? Każdy dom ma swój sweterek uprany metodą MLH🤓 (Źródło)

Metoda MLH zawsze na propsie [komentarz do postu: „Jak zwykle przed sezonem jesienno-zimowym piorę czapki i szaliki. No i uprałam także czapkę mojego męża - wełnianą, w pralce. Niestety - nie wchodzi na główkę”] (Źródło).

Sweter wyprany metodą MLH więc z rozmiaru S będzie teraz dobry na XXS ewentualnie na dziecko. (Źródło)

Skurczony sweter (pewnie metodą MLH - dla wtajemniczonych) w pięknym rdzawym kolorze. (Źródło)
Informacje pozajęzykowe
MLH to skrótowiec nazwy satyrycznego profilu instagramowego Make Life Harder, obserwowanego przez 1,6 mln osób. Jego twórca, Jakobe Mansztajn zamieścił fotografię wełnianego swetra bardzo niewielkich rozmiarów (pasującego najwyżej na małe dziecko) —  był to jego sweter  wyprany w pralce w zbyt wysokiej temperaturze. Sytuacja ta była licznie komentowana przez obserwatorów MLH, a także stała się punktem odniesienia postów, których autorzy „chwalili się” podobnymi „sukcesami”. W ten sposób powstało wyrażenie metoda MLH, które obecnie jest rozszerzyło zakres użycia i pojawia się w tekstach niezwiązanych z profilem Make Life Harder.
Hasło zgłoszone
1 października 2024
Hasło opublikowane
23 października 2024
Zgłoszenie hasła
Katarzyna Kłosińska
Opracowanie hasła
Katarzyna Kłosińska
Informacja graficzna w Google
Informacja frekwencyjna w google