Hasło
e-fajek
Definicja
E-fajkiem lub e-fajką (a także elektrykiem, e-petem, e-szlugiem, e-kiepem, rzadziej cyfrówką) niektórzy potocznie określają niewielkie urządzenie zasilane baterią, wypełnione płynem z dodatkiem nikotyny i służące jako zamiennik papierosa tytoniowego. Najczęściej urządzenie to nazywane jest e-papierosem lub papierosem elektronicznym (niekiedy też papierosem elektrycznym), rzadziej: papierosem cyfrowym.
Przykłady użycia
Kupiłem sobie w czwartek efajka i muszę przyznać, że fajne to. (…) Może w końcu rzucę jaranie tych jebanych kiepów bo trwa to już zdecydowanie zbyt długo. Nawet cenowo to lepiej wygląda. (Źródło)

Palenie efajka nie jest lepszym rozwiązaniem.  U mnie w domu się nie pali, ale "dzięki" - jak to piszesz efajkowi pykałem w fotelu,  kuchni, w łóżku nawet oglądając telewizornię...
Nie polecam jako wspomagacz jeśli ktoś chce rzucić. (Źródło)

Jaki model e-papierosa polecacie i jakiej marki? (…) Dziennie wypalam do 10 papierosów. Najlepiej gdyby był to zestaw 2 e-fajków. (Źródło)

No właśnie nie wiem czemu ludzie uważają, ze z takim e fajkiem mogę chodzić i dymić wszędzie? Kilku klientom musiałem w dość stanowczy sposób wytłumaczyć, że jak chcą takie sprzęty obsługiwać to mają wyjść na dwór (…). (Źródło)

Może za szybko zeszłaś na zerową dawkę nikotyny i utrwalił się u Ciebie nawyk kopcenia z tego e-faja , jak z parowozu. Też wapuję, ale nie non stop. Czasem o tym e-fajku po prostu zapominam. (Źródło)

E-palenie nie powoduje takiego efektu, przynajmniej u kilku ludzi, z którymi wymieniałem uwagi na ten temat. Ja również czuję się lepiej po imprezach teraz, gdy używam e-fajka. (Źródło)
Warianty
Informacja gramatyczna
Opisywany neologizm jest rzeczownikiem rodzaju męskiego (por. e-fajka).
Odsyłacze
Hasło zgłoszone
27 maja 2024
Hasło opublikowane
27 maja 2024
Zgłoszenie hasła
Barbara Pędzich
Opracowanie hasła
Barbara Pędzich
Informacja graficzna w Google
Informacja frekwencyjna w google