Hasło
agrowpierdol
Definicja
W środowisku sportowym jako agrowpierdol określa się ekspresywnie kompromitującą porażkę klubu piłkarskiego z ekstraklasy z drużyną z małego miasteczka grającą w niższej lidze.
Przykłady użycia
Był czas na letni eurowpierdol, teraz jest czas na wiosenny agrowpierdol. (Źródło)

Tematów było, jest i będzie co niemiara, a to tradycyjny już o tej porze agrowpierdol, kolejna kraksa Kubicy, któryś z kolei polski pięściarz dostanie łomot w rywalizacji z kimś średniej klasy, sfochowana Radwańska przegra kolejny mecz albo polski skoczek wyląduje (odwołując się do najlepszych lat Roberta Matei) na buli. (Źródło)

W IV grupie III ligi, gdzie grają przedstawiciele województw podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i lubelskiego drugiej takiej drużyny na próżno szukać. Beniaminek Cosmos Nowotaniec jest absolutnym Kopciuszkiem rozgrywek. Przed sezonem w lidze nie brano Nowotańca na poważnie, traktując go jako prowincjonalną drużynę ze wsi, która w trzecioligowej elicie znalazła się przypadkiem i niewiele na tym poziomie wskóra. Wiosną takie rzeczy już nikomu przez myśl nie przejdą. Kilka drużyn zaliczyło z Cosmosem klasyczny agrowpierdol, z Motorem Lublin i Stalą Rzeszów na czele. [dostęp:  (Źródło)

Zaskakująco dobrze radziły sobie w Pucharze Polski ekstraklasowe ekipy, unikając krajowych agrowpierdoli. (Źródło)

Oczywiście, że nie pójdę na puchary. Zresztą gra z zespołami z lig TOP 5 w najbliższych latach nam nie grozi. raczej – jeśli w ogóle załapiemy się na puchary – to będzie krótka przygoda zakończona agrowpierdolem. (Źródło)
Hasło zgłoszone
15 czerwca 2021
Hasło opublikowane
24 czerwca 2021
Zgłoszenie hasła
Katarzyna Kłosińska
Opracowanie hasła
Katarzyna Kłosińska
Informacja graficzna w Google
Informacja frekwencyjna w google