Hasło
zdalka
Definicja
Zdalką potocznie nazywa się zdalną naukę lub pracę, najczęściej związaną z pandemią COVID-19.
Przykłady użycia
Gorzki czas koronawirusa zapanował w Polsce, dlatego wiele firm decyduje się na pracę zdalną. Ale z czym HOME office się wiąże? Jakie ma wady, a jakie zalety? Dziś poroztrząsaliśmy cienie i blaski zdalki […]. (Źródło)

Słuchajcie każdy, kto ma dziecko/nastolatka (lub sam nim jest) w danej klasie uważa, że to te klasy są najważniejsze. I nie udawajmy że nie jest inaczej, ok? :) Wg mnie wszyscy uczniowie powinni wrócić do szkół!!! Z doświadczenia wiem że po prostu zdalka nie zastąpi normalnej nauki. KONIEC KROPKA. Niech wszyscy wrócą i tyle bo ile można przecież już od października/listopada siedzą w domach. Nie służy to ich zdrowiu psychicznemu ani fizycznemu, kontaktom z rówieśnikami, stanu wzroku/kręgosłupa... (Źródło)

Życie na pracy zdalnej nabrało innego wymiaru. Tak jak napisała konstancja- zaoszczędzony czas- choć do pracy daleko nie mam- to zawsze 40 minut dziennie do przodu. Poza tym podczas zdalki można się zająć domowymi rzeczami, że jak kończysz robo, to masz wszystko zrobione i hej. Przed tobą komp odpalony, poranna kawa po śniadaniu z brandy, a w tle TV- Planete, Canal+dokument, cnal+seriale, itp., jakiś winyl gra w tle, córka bawi się obok zingsami, pies leży i się byczy, wrzucasz się na przerwę i wychodzisz z rodziną- córka i pies- na miasto coś zjeść, bo wreszcie możesz być konsumentem na całego. Tyle zawdzięczam covid19 [...]. (Źródło)

Szczególnie cieszy nas fakt, że takie znakomite wyniki nasi uczniowie osiągnęli po długim okresie zdalnego nauczania. Wydaje mi się, że Gdańskie Liceum Autonomiczne, jeżeli można tak powiedzieć, zdało egzamin z tzw. "zdalki". Udało nam się dosyć sprawnie przechodzić w ramach potrzeb w tryb zdalny. (Źródło)

– Gdzie szukać ofert na programistę HTML?
– Ja znalazłem na gumtree. 15k netto i zdalka. Aktualnie jestem w Tajlandii i czekam na masaż. (Źródło)

Pierwszy raz od początku studiów podyplomowych w Instytucie, bo cały zeszły rok na "zdalce". Wielka radość, świetnie zobaczyć dziewczyny na żywo, wiedza też jakby sama "wpadała do głowy". Jednak jestem dinozaurem, bo wolę stacjonarną i tradycyjną edukację - kontakt na żywo z drugim człowiekiem. (Źródło)
Informacje pozajęzykowe
Słowo powstałe w związku z pandemią COVID-19.
Informacje dodatkowe
Słowo zgłoszone w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2020.
Odsyłacze
por. home office
Hasło zgłoszone
27 stycznia 2022
Hasło opublikowane
28 stycznia 2022
Zgłoszenie hasła
Dagmara Banasiak
Opracowanie hasła
Dagmara Banasiak
Informacja graficzna w Google
Informacja frekwencyjna w google