Hasło
adopciak
Definicja
Adopciakiem nazywa się adoptowane ze schroniska zwierzę, najczęściej psa. Słowo potoczne, używane częściej przez miłośników zwierząt, właścicieli adoptowanych zwierząt i organizacje zajmujące się upowszechnianiem tej idei.
Przykłady użycia
Wyjazd z psami, które zostały niedawno adoptowane wbrew pozorom nie jest łatwą sprawą. Nawet jeśli Twój adopciak od pierwszego dnia pokochał Cię całym sercem, jest psem stabilnym, zrównoważonym i zsocjalizowanym tak nagła zmiana otoczenia i rytmu dnia może wiele zaburzyć w dopiero co ustabilizowanym życiu adopciaka. Dlatego też zebrałam dla Ciebie kilka wskazówek, które mogą pomóc Tobie i Twojemu niedawno adoptowanemu psu przygotować się na wycieczkę, a wszystkie te rady oparłam na doświadczeniach z Twinsami, które niemal w dokładnie dwa miesiące po adopcji pojechały z nami pierwszy raz w góry. (Źródło)

Zastanawiasz się nad adopcją psa? Świetnie - gratulujemy decyzji! Zapewne chcesz jak najlepiej przygotować się na powitanie czworonożnego członka rodziny. Co kupić, a co będzie zbędne? Z czego powinna się składać wyprawka dla adopciaka? […] Adopciak nie zna zbyt dobrze ani nas, ani nowego otoczenia, w którym się znalazł. Łatwo może się czegoś przestraszyć i uciec […]. Dlatego powinniśmy zrobić wszystko, by do takiej sytuacji nie doszło. Zaopatrzmy czworonoga w szeroką, wygodną obrożę […]. (Źródło)

Jak ułatwić adopciakowi aklimatyzację w nowym miejscu?
Większość schroniskowych psów bardzo mocno przywiązuje się do ludzi, z którymi zamieszka. Trzeba jednak zachować sporo cierpliwości do tych zwierząt, które potrzebują na to więcej czasu. Psy z adopcji wymagają zrozumienia, spokoju i akceptacji. Czasem to psy wcześniej skrzywdzone. Pamiętaj, żeby okazywać nowemu pupilowi dużo zrozumienia i nie reagować na nic ani agresją, ani zniecierpliwieniem. (Źródło)

Nie każdy pies czy kot pasuje do każdego stylu życia i staramy się, jak najlepiej doradzić adoptującym w wyborze nowego członka rodziny. Pochłania to sporo czasu, ale dzięki temu do tej pory żaden nasz Adopciak nie wrócił do schroniska! Co niestety jest największą bolączką adopcji schroniskowych. (Źródło)
Odsyłacze
Hasło zgłoszone
26 stycznia 2022
Hasło opublikowane
26 stycznia 2022
Zgłoszenie hasła
Dagmara Banasiak
Opracowanie hasła
Dagmara Banasiak
Informacja graficzna w Google
Informacja frekwencyjna w google