Hasło
aska
Definicja
Ludzie interesujący się problematyką związaną z seksualnością nazywają potocznie aską kobietę aseksualną, nieodczuwającą pociągu seksualnego, niemającą potrzeb seksualnych. Bardziej oficjalnym odpowiednikiem tego słowa jest aseksualistka.
Przykłady użycia
Póki ten związek daje Wam obojgu szczęście i jego perspektywę, warto się starać. Mimo wszystko aska ma bardziej ograniczoną pulę dostępnych kandydatów na udany związek. Możesz faktycznie mieć problem ze znalezieniem odpowiedniego partnera. (Źródło)

Prof. Beisert opowiada o asce, która miała orgazmy. Bo oni, i kobiety, i mężczyźni, dobrze stymulowani, mogą od biedy odbyć stosunek, i to nawet ze szczytowaniem. Ale nie jest on im do niczego potrzebny. Proszę spojrzeć na to pudełko z chusteczkami do nosa, mówi jeden z pacjentów. Gdy mam katar, wyciągam chusteczkę i tak jak pani wycieram nos. Ale przecież ani ja, ani pani nie staramy się o katar, prawda? (Źródło)

Aby druga strona nie porzuciła lub nie sprawiła sobie kochanka/kochanki, można, rzecz jasna, udawać. Aska z Internetu wyznaje, że mąż nigdy się nie kapnął, że ona udaje orgazmy; nabyła w seksie na niby dużej wprawy. Robi to z wdzięczności za jego miłość i oddanie. (Źródło)

Zdarzają się pary, w których tylko jedna osoba jest asem, natomiast druga godzi się na „białe partnerstwo”. Nierzadko również osoby aseksualne szukają drugiej połówki wśród „swoich”, np. w mediach społecznościowych. „Aska pozna Asa”, „40-letni As pozna Asię" [...]. (Źródło)

Dopóki nie masz wewnętrznej potrzeby uprawiania seksu a ewentualna próba stosunku okazuje sie nie zbyt przyjemna to oznacza ze jesteś aska. (Źródło)
Odsyłacze
Informacje dodatkowe
Czasami jako dublety tego słowa występują wyrazy aśka lub asia (zapisywane niekiedy wielką literą).  W momencie rejestracji hasła nie znaleziono jednak wystarczającej liczby poświadczeń takich użyć.
Hasło zgłoszone
2 czerwca 2021
Hasło opublikowane
6 czerwca 2021
Zgłoszenie hasła
Katarzyna Kłosińska
Opracowanie hasła
Katarzyna Kłosińska
Informacja graficzna w Google
Informacja frekwencyjna w google