Hasło
birdwatchingowy
Definicja
Birdwatchingowy to taki, który dotyczy birdwatchingu. Słowo używane głównie przez osoby interesujące się obserwowaniem ptaków.
Przykłady użycia
Aby nadrobić te zaległości i móc lepiej przyglądać się ptakom – ich barwom czy zachowaniom – oraz wejść w świat ptasiarzy, dobrym pomysłem jest zakup lornetki. Obecnie, kiedy cały boom birdwatchingowy w Polsce trwa, rynek pełen jest różnego rodzaju sprzętu optycznego. (Źródło)

Tylko że choć ptak jaki jest, każdy widzi, to trzeba wprawy, by wiedzieć, co tak naprawdę oglądamy. Nie jest to łatwe. Skrzydlaty nie czeka, aż dopasujemy go do obrazka w naszej książce, bo ciągle jest w ruchu. Dlatego warto stawiać pierwsze birdwatchingowe kroki w towarzystwie osób doświadczonych. (Źródło)

Zastanawiając się nad wyborem lornetki do obserwacji ptaków, wiedziałem, że potrzebuję czegoś małego i poręcznego. Charakter moich wypraw birdwatchingowych sprawia, że wybór dużej i ciężkiej lornetki nie byłby dobrym pomysłem. (Źródło)

1.2. to Podglądacz ptaków – platforma birdwatchingowa przy jeziorku - Cegielni wymyślona przez Sebastiana Pilichowskiego. Zadaszona drewniana platforma z dwiema lub trzema na stałe przymocowanymi lunetami ornitologicznymi umożliwi obserwacje ptaków nad jeziorkiem dawnej Cegielni. (Źródło)
Wymowa
[berdłoczingowy]
Odsyłacze
Hasło zgłoszone
20 lutego 2022
Hasło opublikowane
20 lutego 2022
Zgłoszenie hasła
Barbara Pędzich
Opracowanie hasła
Barbara Pędzich
Informacja graficzna w Google
Informacja frekwencyjna w google