Hasło
birdwatcher
Definicja
Birdwatcher to inaczej ptasiarz, rzadziej ptakolub. Słowo używane głównie przez osoby interesujące się obserwowaniem ptaków.
Przykłady użycia
Nie jesteśmy jeszcze birdwatcherami z prawdziwego zdarzenia, ale wiosenne przyloty ptaków zrobiły na nas ogromne wrażenie. Chociaż brakuje nam profesjonalnego sprzętu i wiedzy potrzebnej do obserwowania i fotografowania ptasich wędrowców, przekonaliśmy się, że nie jest to ostatecznie aż tak niezbędne. (Źródło)

Zapraszamy wszystkich aktywnych terenowo birdwatcherów do udziału w konkursie na Birdwatchera roku. Dzięki hojnej pomocy naszych stałych sponsorów udało nam się zapewnić najatrakcyjniejsze lornetki, tak zwanej wielkiej trójki, znane i pożądane przez ptasiarzy. (Źródło)

Birdwatcherowi przyda się przewodnik po gatunkach ptaków ze szkicami. Jako że temat birdwatchingu jest mi szczególnie bliski i ptasiarstwo samo w sobie jest moim dużym hobby od lat, z czystym sumieniem mogę polecić ponadczasowy Przewodnik Collinsa „Ptaki”. (Źródło)

Tak się składało, że w owym czasie byłem bardzo aktywnym birdwatcherem nastawionym na „wyhaczanie” rzadkości ornitologicznych, żywo zainteresowanym diagnostyką oznaczania trudnych gatunków. Mewy syberyjskie były więc idealnym celem. (Źródło)
Wymowa
[berdłoczer]
Informacja o pochodzeniu jednostki
ang. bird-watcher
Odsyłacze
Hasło zgłoszone
30 października 2021
Hasło opublikowane
30 października 2021
Zgłoszenie hasła
Barbara Pędzich
Opracowanie hasła
Barbara Pędzich
Informacja graficzna w Google
Informacja frekwencyjna w google