Hasło
ptaszenie
Definicja
Ptaszenie to rzadziej używany odpowiednik słów birdwatchingptasiarstwo. Słowo używane głównie przez osoby interesujące się obserwowaniem ptaków.
Przykłady użycia
Po wakacyjnej przerwie najwyższy czas wrócić do ptaszenia. Wrzesień to czas, kiedy ruszają migracje. Ptaki w zbierają się do drogi, więc i my dołączamy do nich. (Źródło)

(…) musiałem zgrzytając zębami,słuchać ochów i achów,rozemocjonowanego Łukasza.Całe życie spędził na ptaszeniu,a pierwszy raz widział z bliska gody błotniaków łąkowych.Niesamowity widok. (Źródło)

Jest rejon w Polsce zimą najbardziej atrakcyjny dla ptasiarzy. To nieoczywiste miejsce dla kogoś niezaznajomionego z ptaszeniem w naszych warunkach geograficznych - bo jest to wybrzeże Bałtyku. Kurorty pełne plażowiczów latem, zimą opustoszałe - ale za to pełne ptaków. (Źródło)

Pogoda we wrześniu zdecydowanie nie sprzyja ptaszeniu. (…) Początkowo, nad zbiornikiem panowała cisza i przez chwilę pomyślałam, że chyba niewiele uda się zobaczyć. Lecz w pewnym momencie usłyszałam charakterystyczne ćwierkanie. Były to głosy wąsatek. Słyszałam je już  kilkakrotnie, podczas innych ptasich wycieczek, ale nigdy nie udało mi się tych ptaków zobaczyć, gdyż były głęboko ukryte w trzcinowiskach. (Źródło)
Hasło zgłoszone
30 października 2021
Hasło opublikowane
30 października 2021
Zgłoszenie hasła
Barbara Pędzich
Opracowanie hasła
Barbara Pędzich
Informacja graficzna w Google
Informacja frekwencyjna w google