Hasło
mięsariański
Definicja
Niektóre osoby, zwłaszcza wegetarianie lub weganie (choć czasem także osoby jedzące mięso), jako mięsariańskie nazywają to, co dotyczy mięsarianizmu albo mięsarianina. Słowo niekiedy używane żartobliwie.
Przykłady użycia
Jestem weganką i bynajmniej nie przeczę możliwości pozyskiwania wapnia z roślin, ale porównywanie człowieka do łosia jest pod względem merytorycznym na poziomie mięsariańskiego argumentu "jem mięso, bo lew ma kły". (Źródło)

To jedna z najszybszych i najprostszych zup jakie znam. Mimo, iż nie zawiera mięsa, czy śmietany i składa się wyłącznie warzyw, uwielbiają ją moi mięsariańscy synowie. (Źródło)

Jak to więc jest, gdy pewnego dnia twoje dziecko przychodzi i mówi: mamo zostaję weganką…? (…) A jednak, jeżeli rodzina do tej pory była mięsariańska, jej członkowie mogą doświadczyć małego trzęsienia ziemi i mają do tego prawo. (Źródło)

Ramen to nie jest zdrowe jedzenie, zarówno w wersji wegańskiej jak i mięsariańskiej. To jest tłuszcz, węgle, gluten i mnóstwo kalorii i owszem soli. (Źródło)

Byłam przejazdem z polecenia, miejsce przypadło mi do gustu, bardzo smaczne jedzenie, (…) propozycje zarówno wegetariańskie jak i mięsariańskie, wyszłam ze szczęśliwym brzuchem (Źródło)
Odsyłacze
Hasło zgłoszone
6 czerwca 2021
Hasło opublikowane
20 czerwca 2021
Zgłoszenie hasła
Barbara Pędzich
Opracowanie hasła
Barbara Pędzich
Informacja graficzna w Google
Informacja frekwencyjna w google