Hasło
koronaświrus
Definicja
Ludzie negujący istnienie pandemii koronawirusa nazywają ją potocznie, ekspresywnie i z dezaprobatą koronaświrusem — wskazują w ten sposób, że ci, którzy obawiają się zakażenia, niepotrzebnie panikują. Wyraz koronaświrus pojawia się często w kontekstach mówiących o tym, że informacje o pandemii są rozpowszechniane wyłącznie po to, by wielkie koncerny mogły się wzbogacić na ludzkim strachu.
Przykłady użycia
Pandemia to wymysł dla mięczaków? Nie ma koronaświrusa? To zwykła grypa? Przyjedź i przekonaj się sam. Jeśli się nie boisz, pomóż blisko 100 zakażonym w Nowym Sączu. (Źródło)

Tak z ciekawości, co z tym koronaświrusem? Co z tym COVID-em? Porujnowali ludziom firmy i życie w parę miesięcy. Każdy zapomniał, że coś takiego jest. Tylko maseczki na stacjach benzynowych o tym przypominają. (Źrodło)

Inteligentne kalendarium koronaświrusa  2010 – Na stronie Fundacji Rockefellera pojawiają się pierwsze wzmianki o pandemii koronawirusa. […] 03.2020 – Bill Gates próbuje wymóc na WHO ogłoszenie pandemii – WHO nie chce tego zrobić. 14.03 2020 – Bill Gates wpłaca do WHO 50 mln dolarów.15.03 2020 – WHO ogłasza stan pandemii (stan ten pozwala wprowadzać leki i szczepionki bez badań bezpieczeństwa – jaki jest prawdziwy cel szczepień?). (Źródło)

Kto zakończy koronaświrusa? Epidemia zabiła wolność w Polsce? (Źródło)

Kiedy wreszcie półgłówki zrozumieją, że nie ma koronaświrusa (Źródło)
Informacje pozajęzykowe
Słowo powstało w związku z pandemią COVID-19.
Hasło zgłoszone
9 czerwca 2021
Hasło opublikowane
11 czerwca 2021
Zgłoszenie hasła
Katarzyna Kłosińska
Opracowanie hasła
Katarzyna Kłosińska
Informacja graficzna w Google
Informacja frekwencyjna w google