Hasło
ciężarówka
Definicja
Ciężarówką niektórzy nazywają żartobliwie kobietę, która jest w ciąży. Słowo używane zwłaszcza na forach internetowych przeznaczonych dla kobiet ciężarnych.
Przykłady użycia
Przeglądając ostatnio ten stos poradników postanowiłam się nimi podzielić z innymi przyszłymi mamami. (...) Być może moje zestawienie wybranych lektur będzie dla Was pomocne, drogie ciężarówki. :) (Źródło)

Ale skoro macie tez te szczepienia to juz na bank nie stracisz kolejnej ciąży. Teraz to tylko kwestia kilku mcy az znowu będziesz ciężarówką. Trzymam kciuki. :D (Źródło)

Ciężkie jest życie ciężarnej. Na przykład dziś, ja, ciężarna, postanowiłam kupić sobie spodnie ciążowe. (...) I normalnie jeszcze można coś znaleźć, bo spodni dużo jest, ale spodni dla ciężarówek to tyle co kot napłakał! (Źródło)

Zachęcamy Drogie Przyszłe Mamy do dzielenia się z nami swoimi doświadczeniami kosmetycznymi w ciąży. W Mini blogu przyszłej matki, możesz umieścić ( poprzez zakładkę opinie) wszystko, czym chciałabyś się podzielić z innymi ciężarówkami:) (Źródło)
Informacje dodatkowe
Słowo najprawdopodobniej było używane przed 2003 r., ale w momencie opracowywania hasła zespół redakcyjny nie dysponuje szczegółowymi danymi dotyczącymi okresu, w którym to słowo było używane, ani jego zasięgu i frekwencji.
Hasło zgłoszone
7 czerwca 2021
Hasło opublikowane
7 czerwca 2021
Zgłoszenie hasła
Barbara Pędzich
Opracowanie hasła
Barbara Pędzich
Informacja graficzna w Google
Informacja frekwencyjna w google